Teknoloji

Twitter Onay Rozetleri Sarı, Mavi ve Gri Oldu: Peki Bu Renkler Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk’ın satın alınmasının ardından suların durulmadığı Twitter’da yeni bir dönem başladı. Daha önce sadece mavi tik olarak kullanılan Twitter rozetleri rengarenk hale geldi. Onaylanan hesap rozetleri artık mavi, sarı ve gri renklerde kullanılacak. Peki mavi, gri ve sarı rozetler ne anlama geliyor?

Elon Musk dönemiyle birlikte mavi tik uygulamasında değişiklik olacağı Twitter’da duyuruldu.

Musk, mavi tik ağacının önce 8 dolardan alınabileceğini söyledi. Ancak yaşanan kaosun ardından bu karardan vazgeçildi ve onaylanan hesap olayı askıya alındı. Artık üç farklı renkte onay rozetleri mevcuttur.

Sarı, mavi ve gri onay rozetleri artık resmi olarak Twitter’da mevcut.

Elon Musk, şirket hesaplarında altın, devlet hesaplarında gri tik işareti olacağını belirterek detayları açıkladı. Musk, “Altın doğrulama işaretleri şirketler için, gri hükümetler için ve mavi (ünlü ya da değil) bireyler için kullanılacak” dedi. Onaylanan tüm hesaplar, bayrak etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacaktır. Bu acı verici ama gerekli” dedi.

12 Aralık tarihi itibariyle dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den birçok hesap sarı onay rozetine geçiş yaptı.

Twitter, ‘resmi’ destek rozetini kademeli olarak ticari hesaplar için altın rengi ve devlet ve çok taraflı hesaplar için gri bir onay işareti ile değiştirmeye başladı.

Twitter’a gelen yeni onay rozetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu