Haber

Tokat’ta skandal hastanenin faaliyeti durduruldu

ANKARA (İGFA) – Tokat’ta Medical Park hastanesinde hastaya uygulanan şiddet münasebetiyle harekete geçen Sıhhat Bakanlığı, hastane ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında hastanenin faaliyetinin durdurulduğu açıklandı.

Tepki çeken manzaraların akabinde hastanenin faaliyeti durduruldu. Bakan Koca, gelişmeyi “Yoğun bakım servisinde bir hastanın çalışanlarca maruz kaldığı şiddet/ kötü muamele görüntüleri kamuoyuna dün yansıyan özel hastanenin faaliyeti, Bakanlığımızca acilen başlatılan soruşturma gereği durdurulmuştur. Sağlıkta hiç kimsenin güven sarsıcı fiiline toleransımız yoktur” kelamlarıyla duyurdu.

Bu ortada Tokat Medical Park Hastanesi’nden, yazılı açıklama geldi.

Yaşananların kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada, “Yönetim Heyeti Liderimiz Dr. Muharrem Usta, husustan haberdar olduğunda olayı araştırmak için derhal bir inceleme heyeti kurmuştur. Heyetin birinci incelemesinin akabinde savcılığa cürüm duyurusunda bulunulmuş ve Sıhhat Bakanlığı’na gerekli bildirimler yapılmıştır. Ayrıyeten sürecin sağlıklı yürümesi ismine Hastane genel müdürü vazifeden alınarak yerine vekaleten atama yapılmıştır. Şu an türel süreç devam etmektedir. Kurumumuzun ve İdare Şurası Liderimiz Dr. Muharrem Usta’nın şahsen bahsin takipçisi olduğunu ve olmaya devam edeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız” tabirlerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere Bakan Koca, Tokat Medical Park hastanesinde kaydedildiği belirtilen, bir hastanın birtakım çalışanlarca şiddete maruz kaldığını gösteren imajların hüzün verici ve kabul edilemez olduğunu kaydetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu