Haber

Mısır Dışişleri Bakanı, Suriye Dışişleri Bakanı ile görüştü

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri, Şam yönetimi ile diyaloğu sürdürmek amacıyla kurulan “Arap Bakanlar İrtibat Komitesi” toplantısına katılmak üzere başkent Kahire’ye gelen Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad ile bir araya geldi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Şükrü, Suriyeli mevkidaşı Mikdad ile görüşmesinde “Suriye’nin bölgesel barış ve birliğinin korunması, Suriye halkına yardım eli uzatılması ve Suriye krizinin çözülmesi” gibi konuları ele aldı.

Kahire’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Arap Bakanlar İrtibat Komitesi toplantısına ilişkin konuların da değerlendirildiği belirtilen açıklamada, Suriye krizi başta insani, ekonomik ve siyasi olmak üzere tüm boyutlarıyla vurgulandı. .

Mısır Bakanı Shukri, komitenin Suriye krizini çözme hedeflerinde başarılı olmasını diledi.

Shukri, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Farhan ile “bölgesel sorunları” görüştü

Öte yandan Mısır Bakan Şükrü, ülkesinde bulunan Suudi Arabistanlı mevkidaşı Faysal bin Ferhan ile Sudan, Libya, Yemen, Suriye ve Filistin’in sorunlarını görüştü.

Taraflar, Arap sorunlarını desteklemek için mevcut uyumu sürdürmenin değeri üzerinde anlaştılar.

Mısır’ın başkenti Kahire, Suriye yönetimi ile diyaloğu sürdürmek amacıyla kurulan “Arap Bakanlar İrtibat Komitesi”nin ilk toplantısına ev sahipliği yapacak.

Görüşmeye Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Irak, Lübnan ve Suriye Dışişleri Bakanlarının katılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu