Haber

Diyarbakır Valiliği yaz öncesi uyardı!

Diyarbakır Acente / DİYARBAKIR (İGFA) –Diyarbakır Valiliği’nin resmi internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında DSİ 10. Bölge Müdürlüğü boğulmalara karşı önlem ve uyarılarda bulundu.

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte olası boğulma olaylarının önüne geçmek için Valilik ve Bölge Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler kamuoyuna açıklandı.

Bölgemizde özellikle yaz aylarında havaların çok sıcak olması nedeniyle DSİ tarafından çeşitli tedbirler alınmasına rağmen özellikle baraj, gölet ve sulama kanallarında suyun yasak olduğu alanlarda boğulma vakalarının meydana geldiğine dikkat çekilen duyuruda Duyuruda, “DSİ tarafından su depolamak amacıyla yapılan barajda, göletlerde, sel tuzaklarında, regülatörlerde ve sulama kanallarında dalgalı ve engebeli taban yapısı, çamur oluşumu nedeniyle su derinliği ani değişebilmektedir. üst havzadan gelen killi ve siltli malzemenin birikmesi ile dipteki su bitkilerinin sudaki doğal gelişimi, tatlı suyun denizdeki kaldırma kuvveti, serinlemek amacıyla depolama tesislerine ve kanallara girmek hayati bir risktir. su alma yapısı vs. göl alanında olduğu için kapalı veya yüzülür. BUNUN OLDUĞU BİLİNMELİDİR”.

haber-toroslar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu