Yaşam

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kutlu olsun

95 bin gönüllüsünün desteğiyle 27 yılda 3 milyonu aşkın çocuğu kaliteli eğitimle buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), tüm gönüllülerinin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyor. TEGV, bu özel gün kapsamında tüm etkinlik noktalarında çeşitli düzenlemelerle gönüllerle buluşuyor ve çeşitli kutlamalar düzenliyor.

Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında çeşitli düzenlemelerle gönüllerle buluşuyor ve tüm etkinlik noktalarında çeşitli kutlamalar yapıyor. . TEGV, kuruluşundan bu yana geçen 27 yılda 95 bin gönüllünün desteğiyle 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağladı. Gönüllü ‘abla’ ve ‘abi’lerinin desteğiyle geleceğe hazırlanıyorlar. Geçmiş yıllarda TEGV’in etkinliklerine katılan çocukların bir kısmı şimdi TEGV gönüllüsü olarak bugünün çocukları ile birlikte gönüllülük yapıyor. nitelikli eğitim ekleri ile buluşturmak ve daha fazla ışık tutmak için TEGV’in bir modülü olmaya devam ediyor.

TEGV’de tüm faaliyetler gönüllülerin desteği ile gerçekleştirilmektedir.

TEGV’de gönüllüler Yaşadıkları topluma fayda sağlayacak projelerde yer alarak hem sosyal sorumluluklarını yerine getirme fırsatı bulurlar hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunurlar. Gücünü gönüllülerinden alan TEGV, çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerinin emeği, bilgi birikimi ve tecrübesiyle sosyal sorumluluk bilincini TEGV çocuklarına aktararak yarının aydınlık insanlarını yetiştirmenin temeli oluyor. Çocuklara yönelik etkinlikleri bilişim, okuma, matematik, fen, sanat ve İngilizce olmak üzere altı ana başlıkta hazırlayan TEGV; Tüm faaliyetler gönüllüler bazında yürütülmektedir. TEGV Gönüllüleri ile birlikte, bir çocuğun hayatını değiştirerek geleceğe ışık olmak için hareket eden, hiçbir çıkar gözetmeden zamanını faydaya adayan tüm gönüllülerin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü ‘Biz’ diyerek kutluyoruz. Birlikte Güçlüyüz’.

TEGV gönüllüsü nasıl olunur?

TEGV’e aday olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve lise mezunu olmak gerekmektedir. İstisnai gönüllülük kapsamında izin süreçlerine bağlı olarak 15-17 yaş arası gönüllü desteği de sağlanabilmektedir. Bu şartlara sahip olan ve çocuk sevgisi taşıyan herkes TEGV’e gönüllü olabilir. www.tegv.org web sitesi üzerinden başvuru yapılarak istekli olunması için ilk adım atılıyor. Ardından, vakıf tanıtımı, temel gönüllü eğitimi ve program gönüllüsü eğitimini içeren ‘adım adım’ gönüllülük süreci, belirtilen rehberlik ve takiple gerçekleştirilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu